اولین جشنواره احیای چای ایرانی برگزار می شود(23 تا 30 مردادماه جاری)

وی با اشاره به بازدید روزانه هزاران نفر گردشگر و بازدیدکننده داخلی و خارجی از جشنواره، اعلام کرد: اولین جشنواره چای ایرانی با همایش بزرگداشت کاشف السلطنه پدر چای ایران در اولین روز آغاز و در مدت یک هفته برگزاری برنامه های متنوع جشنواره و نمایشگاه جانبی ادامه خواهد یافت.

حمیدی تصریح کرد: طی دهه های گذشته چای مرغوب و پر خاصیت ایرانی جای خود را به چای خارجی بی کیفیت و بدون خاصیت داده و این جشنواره مصصم است تا با معرفی و مقایسه چای ایرانی جایگاه از دست رفته این محصول را بازگرداند.

دبیر اجرایی اولین جشنواره چای ایرانی، با اشاره به اینکه حضور مسؤلان دولتی فعالان بخش خصوصی ، صنعت گران، بازرگانان و هنرمندان کشور در این جشنواره نشانه تاکید آنها بر حمایت از مصرف چای ایرانی است، گفت: برای پربارتر شدن این جشنواره نمایشگاهی با حضور صنایع مختلف در حاشیه جشنواره برگزار شده و همچنین بازرگانانی از کشورهای سوریه ، عراق ، امارات متحده عربی و هندوستان برای عقد قرارداد با تولیدکنندگان ایرانی به این جشنواره دعوت شده اند.

وی در پایان از اجرای موسیقی، نمایش و مسابقه با حضور هنرمندان و خوانندگان محبوب کشور در جشنواره خبرداد و اعلام کرد: تور چای، برنامه های سرگرم کننده ، بازدید از باغات چای و جاذبه های گردشگری منطقه و اجرای نمادین مراحل کاشت، داشت و برداشت چای از دیگر برنامه های این جشنواره است.

/ 0 نظر / 21 بازدید